بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران

21th National & 9th International Congress on Biology

:: راهنمای نگارش خلاصه مقالات


راهنمای نگارش خلاصه مقالات

بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران، سمنان

پیش از ارسال خلاصه مقاله لازم است ابتدا در مراجعه به قسمت «ثبت‌نام در کنگره و ارسال مقاله» واقع در بالای صفحه اصلی وب‌سایت به عنوان کاربر ثبت‌نام نمایید. بدیهی است در مراجعات آتی، بجای گزینه «ثبت‌نام در کنگره و ارسال مقاله» از لینک «ورود کاربران» یا لینک «سامانه کاربران» در سایر صفحات سایت استفاده خواهد شد.

همچنین، قبل از اقدام به ارسال مقاله، ابتدا فایل «الگوی نگارش خلاصه مقالات» در منوی «اطلاع‌رسانی > فایل‌ها»‌ را بارگیری نمایید و فایل مقاله خود را دقیقاً منطبق با این الگو آماده کنید. قسمت‌های راهنما در فایل الگو را می‌بایست با متن نهایی مقاله خود جایگزین نمایید و مهر «چکیده به هر دو زبان فارسی و انگیسی ارسال شود»‌ را حذف نمایید، به نحوی که فایل ارسالی نهایی فاقد هر گونه قسمت اضافی باشد. لطفاً از تغییر دادن سربرگ (هدر) فایل خودداری کنید. در پایان نام فایل را به نام لاتین کاربر ارسال کننده تغییر دهید و به هیچ وجه از نام فارسی استفاده نکنید. سپس فایل را به PDF‌ تبدیل کرده و هنگام ارسال مقاله در وب‌سایت هر دو فایل Word و PDF را ارسال نمایید. سپس هر دو فایل را درون یک پوشه قرار بدهید و پس از تهیه فایل فشرده (زیپ) آن را بارگذاری نمایید. بنابراین ارسال فایل PDF به صورت مجزا امکان‌پذیر نمی‌باشد. لطفاً در کادر منابع نیز مجدداً چند منبع کلیدی مورد استفاده در پژوهش خود را مطابق با الگوی رایج APA درج نمایید: مثال:

Habibzadeh, P., & Stoneman, E. K. (2020). The Novel Coronavirus: A Bird's Eye View. The international journal of occupational and environmental medicine11(2), 65–71.

در رابطه با منابع فارسی نیز از الگوی APA استفاده کنید، مانند
محمدی، ح.، کریمی، م. و مصباحی، ع.الف (۱۳۹۵) ویروس‌ها، محرک‌های تکاملی جانوران یوکاریوت. مجله دانش روز، سال سوم، شماره ۴، ص. ۵۱۲-۵۰۲.

فونت مورد استفاده B Mitra از قبل در فایل تعبیه شده است و بنابراین در صورت استفاده از این فایل فونت در دسترس خواهد بود. در صورتی که به هر دلیل این فونت را در اختیار ندارید، از طریق منوی «اطلاع‌رسانی > فایل‌ها» آن را دریافت نمایید.

 • با توجه به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، جدول زمانی برگزاری کنگره تغییر یافته و کنگره به صورت مجازی در بازه زمانی ۲۸ الی ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ برگزار می‌گردد.
 • رویداد ویژه زیست‌شناسی کووید-۱۹ نیز به عنوان بخشی از برنامه‌های کنگره در نظر گرفته شده است.
 • هر نویسنده مجاز است تا حداکثر در دو مقاله نویسنده اول یا نویسنده مسئول باشد. در صورت پذیرش مقالات سوم و چهارم، می‌بایست مبلغی اضافه به ازای هر مقاله پرداخت گردد که گزینه‌های مربوطه در صفحه پرداخت‌ها در پروفایل کاربری وجود دارند.
 • مسئولیت صحت مطالب بر عهده نگارنده یا نگارندگان مقاله است.
 • از ارسال مقالاتی که قبلاً یا همزمان به همایش‌های دیگر ارسال شده است، خودداری فرمایید.
 • هنگام ارسال خلاصه مقاله لازم است نوع ارائه ترجیحی (پوستر یا سخنرانی)‌ مشخص شود. بدیهی است با توجه به محدودیت‌های کنگره انتخاب نوع ارائه در نهایت بر اساس اولویت در امتیازات ثبت شده توسط داوران انجام خواهد شد.
 • چکیده مقالات دریافتی‌می بایست از بیانی شیوا و منسجم برخوردار بوده و فاقد هر گونه اشکالات نگارشی و املایی باشند. استفاده از نیم‌فاصله (میانبر Shift+Space در کیبورد استاندارد فارسی) ضروری است. برای مثال، نگارش صحیح واژه دوقسمتی «زیست‌شناسی» با درج نیم‌فاصله انجام شده است، در مقابل در اینجا «زیست شناسی» بدون درج نیم‌فاصله نگارش شده است.
 • چکیده مقاله باید در چارچوب محورهای علمی کنگره باشد و عنوان آن گویا و بیانگر یافته‌های اصلی پژوهش انجام شده باشد. هدف پژوهش، روش کار (مواد و روش‌ها) به اختصار و روشنی بیان شوند. نتایج پژوهش به صورت گویا گزارش شوند و خلاصه بحث مبتنی بر داده‌های خود و در ارتباط با سوال پژوهش باشد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، به فایل «الگوی نگارش خلاصه مقالات» مراجعه کنید.
 • دبیرخانه برگزاری کنگره از پذیرش مقالات مروری معذور است.
 • نتایج داوری (پذیرش یا رد خلاصه مقالات)‌ با پست الکترونیکی به ارسال کنندگان اطلاع داده خواهد شد.
 • نتایج نهایی داوری (پذیرش یا رد خلاصه مقالات)‌ با پست الکترونیکی به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد.
 • ثبت‌نام در کارگاه‌ها و برنامه‌های جنبی کنگره نیز تا ۱۳۹۹/۱۰/30 انجام خواهد شد. لیست کارگاه‌ها پس از تأیید نهایی در سایت بارگذاری خواهد شد.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل در ثبت‌نام یا ارسال مقاله، امکان دریافت مشاوره و راهنمایی از طریق ایمیل کنگره به نشانیibs2020@semnan.ac.ir  یا ibs2020.Semnan@gmail.com  یا صفحات ویژه کنگره در شبکه‌های مجازی میسر خواهد بود. برای پیوستن به صفحه کنگره در هر کدام از شبکه‌های مجازی رایج، به لینک‌های مندرج در زیر متن مراجعه کنید.
 • با هماهنگی سردبیران محترم نشریات انجمن زیست‌شناسی و نشریاتی که با همکاری انجمن منتشر ‌می‌شوند، مقرر شد که پس از پایان زمان داوری چکیده‌های ارسالی، به نویسندگان مقالات منتخب در هر یک از محورهای کنگره فرصت داده شود تا در صورت تمایل موضوع چکیده مقالات خود را به صورت مقاله کامل جهت چاپ و نشر به یکی از نشریات چهارگانه (به شرح زیر) ارسال فرمایند. این مقالات با تسریع در فرآیند داوری، خارج از نوبت و یا در یک شماره ویژه به چاپ خواهند رسید.

 

_____________________________________________________________________________________

بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران
نمایه شده در سیویلیکا

پوستر همایش

کنگره‌ها و کنفرانس‌های علوم زیستی

خبر ویژه: سمپوزیوم کووید-۱۹

سمپوزیم بین‌المللی مجازی تحت عنوان:

"رویکردهای زیست‌شناسی، پزشکی و علوم پایه به کووید-19"

International Virtual Symposium on the Biological, Clinical and Basic Science Approaches to Covid-19


در تاریخ ۲۲-۲۱ شهریور ۱۳۹۹ به میزبانی دانشگاه سمنان و با همکاری خانه زیست‌شناسی ایران با حضور سخنرانان برجسته ملی و بین‌المللی برگزار شده است.

اطلاعات بیشتر در وب‌سایت سمپوزیوم ارائه شده است (در اینجا کلیک کنید).
 

نمایه ISC


کد اختصاصی: ۲۲۰۸۲-۹۹۲۰۰

فایل های مورد نیاز

اطلاعیه

 • اطلاعیه شماره یازده

 • قابل توجه شرکت‌کنندگان محترم که چکیده مقاله آنها در وضعیت پذیرش اولیه و نهایی قرار دارد:

  با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته جهت نمایش تصویری پوسترهای پذیرش شده در کنگره، از شرکت‌کنندگان محترمی که مقاله آنها در وضعیت پذیرش اولیه و نهایی به صورت ارائه پوستر قرار دارد دعوت به عمل می‌آید تا فایل تصویری مربوط به پوستر خود را در الگوی ارائه شده در منوی «اطلاع‌رسانی > فایل‌ها» در صفحه اصلی وب‌سایت بیست‌ویکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین-المللی زیست‌شناسی ایران و با رعایت نکات زیر آماده کنند تا پس از نهایی شدن صفحه مربوطه، نسبت به بارگذاری به موقع آن اقدام نمایند:

  • تا حد امکان، از ایجاد تغییر در چیدمان و نوع و اندازه فونت‌های استفاده شده در فایل الگوی پوستر خودداری نمایید و متن، تصویر، جدول یا نمودارهای مدنظر خود را در بخش‌های مشخص شده در الگو درج نمایید. جهت راهنمایی بیشتر یک نمونه تکمیل شده پوستر نیز در بخش فوق در وب‌سایت بارگذاری شده است.
  • با توجه به بین‌المللی بودن کنگره، پوسترها تنها به زبان انگلیسی پذیرفته می‌شوند.
  • جهت درک بهتر پوستر لازم است یک فایل صوتی معرفی یک دقیقه‌ای به زبان فارسی و یک معرفی یک دقیقه‌ای به زبان انگلیسی نیز برای پوستر ضبط و بارگذاری شود. فایل‌های صوتی مزبور حتما با کد مقاله پذیرش شده در سامانه کاربری و همراه با اختصار "_Fa"، "_En"، نام‌گذاری گردند. درغیراین‌صورت دبیرخانه مسئولیتی در قبال ناهماهنگی های احتمالی در پخش فایل‌ها عهده‌دار نخواهد شد.
  • پس از تکمیل فایل الگو و نامگذاری آن با کد مقاله پذیرش شده در سامانه کاربری، فایل پاورپوینت را به صورت قالب تصویر JPG یا JPEG ذخیره نمایید (از طریق گزینه Save as در منوی File)  و تنها فایل عکس را در سایت بارگذاری نمایید.
  • آدرس فرم بارگذاری فایل‌های تصویری و معرفی پوستر به زودی اعلام خواهد شد.
  دبیرخانه بیست‌ویکمین کنگره ملی
  و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران
  دانشگاه سمنان- انجمن زیست‌شناسی

 • اطلاعیه شماره ده
 • به اطلاع می‌رساند:
  بیست‌ویکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران درتاریخ 28 بهمن‌ماه تا اول اسفند به صورت مجازی در دانشگاه سمنان برگزار می‌گردد، بنا به درخواست پژوهشگران محترم و موافقت دبیران علمی کنگره، فرصت زمانی دریافت مقالات در کنگره زیست‌شناسی ایران در دانشگاه سمنان تا 27 دی‌ماه تمدید گردید.  همچنین، کارگاه‌های آموزشی در روزهای ۱۸ و ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ برگزار خواهند شد و نام‌نویسی این کارگاه‌ها از طریق صفحه پروفایل کاربری در وب‌سایت کنگره صورت می‌گیرد. اطلاعات کامل‌تر در مورد دریافت مقاله در وب‌سایت کنگره به نشانی "https://ibs2020.semnan.ac.ir" ارئه شده است.

  دبیرخانه بیست‌ویکمین کنگره ملی
  و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران
  دانشگاه سمنان- انجمن زیست‌شناسی

   

 • اطلاعیه شماره هفت

 • "اطلاعیه شماره ۷"

  به اطلاع می‌رساند:

  تمامی مقالات دریافتی در مرحله اول که با رعایت الگوی نگارش خلاصه مقالات مندرج در وب‌سایت دریافت شده بودند، برای داوران محترم ارسال شده‌اند. بنابراین روند داوری در حال انجام است و نتایج بررسی مقالات برای برخی شرکت‌کنندگان محترم در نمایه کاربری قابل مشاهده است.

  ضمن تشکر مجدد بابت همراهی پژوهشگران عزیز، در صورت نیاز به پیگیری سریع‌تر نتیجه داوری خود، از طریق ایمیل و شماره تلفن همراه اعلام شده با دبیرخانه کنگره در ارتباط باشید.

  لازم به ذکر است روند دریافت مقاله برای مرحله دوم داوری طبق برنامه‌ریزی اعلام‌شده توسط کنگره  تا 3 دی‌ماه 1399 ادامه دارد. اطلاعات کاملتر در مورد دریافت مقاله در وب‌سایت کنگره به نشانی "https://ibs2020.semnan.ac.ir" ارائه شده است.

   

   

  بیست‌ویکمین کنگره ملی

  و نهمین کنگره بین‌المللی زیستشناسی ایران

  دانشگاه سمنان- انجمن زیست‌شناسی


 • اطلاعیه شماره شش

 • سمپوزیم بین‌المللی مجازی

  "رویکردهای زیست‌شناسی، پزشکی و علوم پایه به کووید-19"

  دانشگاه سمنان انجمن-زیست‌شناسی ایران

  21-20 شهریور 1399

  International Virtual Symposium on the Biological, Clinical and Basic Science Approaches to Covid-19

  (IBS-SU-Covid-19, 2020), Semnan University (SU) and Iranian Biology Society (IBS). Semnan University, September 10-11, 2020, Semnan, Iran

  https://ibs2020-symp-covid19.semnan.ac.ir/en/

  در حال حاضر جهان شاهد شدیدترین بحران پزشکی ناشی از ویروس کرونا، پاندمی کووید-19، است که میلون‌ها نفر را در سراسر جهان درگیر کرده است. با توجه به بحران جهانی پاندمی کووید-19، دانشگاه سمنان و انجمن زیست‌شناسی ایران، بر آن شدند تا با برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی رویکردهای زیستی، پزشکی و علوم پایه‌ای کووید-19 را که از 21-20 شهریورماه 1399 تا حد امکان در حیطه نقش خود را ایفا نمایند. این سپوزیوم بخشی از بیست‌ویکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی است که در 30-28 بهمن ماه 1399 برگزار خواهد گردید. در این سمپوزیوم، دانشمندان و محققین ملی و بین‌المللی دانش خود را به اشتراک گذارده و مفاهیم زیستی، پزشکی و علوم پایه‌ای مطرح در پاندمی کووید-19 را با تمرکز با موضوعات زیر بحث خواهند کرد.

  پاندمی کووید-19 در دنیا و ایران، ژنتیک ویروس سارس-کو-2 (NGS، ژنوم کامل)، ویروس در محیط کشت و تولید واکسن، مکانیسم‌های فعالیت ویروس کرونا (سارس-کو-2)، شناسایی و تشخیص ویروس کرونا (سارس-کو-2)، خنثی‌سازی و تخریب ویروس، معالجه ملکولی بیماری کووید-19، داروهای شیمیایی و گیاهی علیه ویروس عامل بیماری کووید-19، رویکردهای نظری و شبیه‌سازی مطرح در مقابله با بیماری کووید-19

  ما با افتخار تمامی دانشمندان، محققین، اعضای هیات علمی، متخصصین و دانشجویان فعال در مراکز دولتی و خصوصی را در ایران و جهان که تخصص ایشان می‌تواند بنحوی در یافتن پاسخ و درمانی در پاندمی کووید-19 موثر افتد را به شرکت فعال در جلسات، بحث ها، کارگاه‌ها و فعالیت‌های دیگر سمپوزیوم دعوت می‌کنیم و امیدواریم با حضور پررنگ شما این مسئله جهانی منتفی گردد.

  با احترام و انتظار استقبال و ملاقات شما در این سمپوزیوم مجازی- هیات برگزار کننده


 • اطلاعیه شماره پنج
 •  

  به اطلاع می‌رساند:

  بنا به درخواست پژوهشگران محترم و موافقت دبیران علمی کنگره، فرصت زمانی دریافت مقالات برای مرحله اول داوری در بیست‌ویکمین کنگره بین‌المللی و نهمین کنگره زیست‌شناسی ایران در دانشگاه سمنان تا 5 شهریور ماه تمدید گردید، بدیهی است روند دریافت مقاله برای مرحله دوم داوری طبق برنامه‌ریزی اعلام‌شده توسط کنگره  تا 3 دی‌ماه 1399 ادامه دارد. اطلاعات کامل‌تر در مورد دریافت مقاله در وب‌سایت کنگره به نشانی "https://ibs2020.semnan.ac.ir" ارائه شده است.

   

  بیست‌ویکمین کنگره ملی

  و نهمین کنگره بین‌المللی زیستشناسی ایران

  دانشگاه سمنان- انجمن زیست‌شناسی

 • اطلاعیه شماره چهار
 • مرحله اول داوری چکیده مقالات
  ضمن قدردانی از حسن مشارکت پژوهشگران گرامی، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند مرحله اول داوری چکیده مقالات در حال انجام است. نتیجه بررسی چکیده مقالات در نمایه کاربری اطلاع‌رسانی می‌شود و گواهی پذیرش چکیده مقالات تا شهریور ماه ۱۳۹۹ صادر خواهد شد.
  همچنین، لازم به ذکر است پذیرش مقالات به صورت مستمر تا ۳۰ دی ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت و از تمامی پژوهشگران ارجمند در حوزه علوم زیستی دعوت می‌شود آثار خود را از طریق وب‌سایت کنگره به نشانی www.ibs2020semnan.ac.ir به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند.

  دانشگاه سمنان- انجمن زیست‌شناسی ایران

   

  21th National & 9th International Congress on Biology


  ​Department of Cell & Molecular Biology, Faculty of Science, Semnan University, Semnan, Iran
  Tel: +98 - 023 - 31532294
  E-mail: ibs2020@semnan.ac.ir
  Find us at
  :

  http://ibs2020.semnan.ac.ir/editor_file/image/175c6640.png 

   http://ibs2020.semnan.ac.ir/editor_file/image/20d21b95.png

   http://ibs2020.semnan.ac.ir/editor_file/image/18dad8e3.png

   http://ibs2020.semnan.ac.ir/editor_file/image/191b3524.png

 • اطلاعیه شماره سه
 • زمان برگزاری بیست‌ویکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی


  بر اساس مصوبه دومین نشست اعضای هیات مدیره انجمن زیست‌شناسی ایران و رئیس و معاون پژوهشی دانشگاه سمنان، بیست‌ویکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران
  در تاریخ 28 تا 30 بهمن ماه 1399 برگزار می‌گردد.

  فرآیند بررسی، داوری و اعلام نتایج مقالات طی دو مرحله در شهریور ماه و دی ماه 1399 صورت می‌گیرد.
  تاریخ‌های مهم بروز شده:
  شروع ثبت نام و پذیرش مقاله   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  پایان پذیرش مقاله مرحله اول      ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
  اعلام نتایج داوری مقالات مرحله اول  ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  پایان پذیرش مقالات مرحله دوم     ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  اعلام نتایج داوری مقالات مرحله دوم  ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
  ثبت نام نهایی    ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  مهلت ثبت نام کارگاه ها    ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

   

   

  دانشگاه سمنان- انجمن زیست‌شناسی ایران

 • اطلاعیه شماره یک
 • چاپ مقالات منتخب داوران در چهار مجله تخصصی

  با هماهنگی سردبیران محترم نشریات انجمن زیست‌شناسی و نشریاتی که با همکاری انجمن منتشر می‌شوند، مقرر شد که پس از پایان زمان داوری چکیده های ارسالی، به نویسندگان مقالات منتخب در هر یک از محورهای کنگره فرصت داده شود تا در صورت تمایل موضوع چکیده مقالات خود را به صورت مقاله کامل جهت چاپ و نشر به یکی از نشریات چهارگانه (به شرح زیر) ارسال فرمایند. این مقالات با تسریع در فرآیند داوری، خارج از نوبت و یا در یک شماره ویژه به چاپ خواهند رسید.

  © کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
  طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.1)